Private: E-koolitus KOOSTÖÖVALMIS MEESKOND
About Lesson

 

Viha on nagu noa selga löömine teisele. Pärast seda on võimatu inimeste vaheline produktiivne koostöö. Inimesed keskenduvad kriitikale ja enesekaitsele. Kui teine on vihane, siis ta ütleb sellega Sulle: “Ma ei armasta sind!” sest vihasena mõtleme ainult: Mina-Mina-Mina ja see ei ole tõeline armastus.

 

MIKS ME VIHASTAME?

– Sest oleme sellist reageerimist oma vanematelt õppinud

– Usume, et teised põhjustavad meie viha.

– Me pole õppinud emotsioonidega toimetulekut/eneseregulatsiooni

 

 

KUIDAS MUUTA OMA SUHTUMIST JA HINNANGUID

 

Me saame muuta oma kehakeemiat muutes oma suhtumisi ja hinnanguid olukordadesse ja inimestesse. Kui mõni inimene Sulle ei meeldi ja Sa kritiseerid teda oma mõtetes, siis seda teadvustades võid öelda endale:

“Kõigil inimestel on õigus planeedil Maa ringi käia. Ma lõpetan oma mõtetes tema ründamise. Ma tean, et mul on pärast paha olla. (tekib ebamäärane ebameeldiv tunne või süütunne) Ma ei tee teistele seda, mida ma ei taha, et mulle tehakse. Ka mõte on tegu. Negatiivne mõte on negatiivne tegu. Negatiivsus tuleb tiiruga mulle tagasi. Mul pole seda jama vaja. Aga mis selles inimeses on head, mis mulle meeldib tema juures?”

Nii oma mõtetes arutledes Sa suunad Ego teisele lainele – otsima positiivset. Kui nii korduvalt Ego positiivset otsima suunad, siis suudad teistesse järjest paremini suhtuda ja nad peegeldavad Sinu suhtumist Sulle tagasi. Suhted muutuvad harmoonilisemaks.

 

KIIRABI NEGATIIVSETE EMOTSIOONIDE PUHUL

 

Hinga sügavalt sisse ja häälega välja, nagu midagi oleks väga häst või nagu pärast head seksi. “Aaah”. See häälitsus vabastab pingelistes olukordades olles mõttekrambi ja mõtted hakkavad taas liikuma.

 

Duši all olles, kujutle, et oled kaunis troopikas kose all ja kõik negatiivne energia voolab Sinust välja maa sisse, kus see muudetakse kuldseks energiaks ja voolab puujuurtele toiduks või algolekusse puhtana tagasi.

 

Hinga sügavalt sisse ja välja, loe mõttes 1, uuesti aeglaselt sisse ja välja, loe mõttes 2…. Kui oled 10-ni jõudnud, on tavaliselt ka meel rahunenud. Numbrite õigesti lugemine fokusseerib meele probleemist eemale, sügav hingamine annab ajule hapnikku ja nii on lihtsam rahuneda.

 

Vihameeter. Hinda skaalal 0-10 kui vihane Sa parajasti oled. Kui oled 6, või rohkem, siis on aeg väikseks pausiks. Eemaldu teistest, hinga süggavalt, mõtle millegi meeldiva peale, joo puhast vett, (ennem joomist ütle endale: “Kui ma selle vee ära joon, siis olen ka rahunenud.” Pärast pausi, hinda oma viha uuesti. Kui oled 0-2 viis pöördu oma toimetuste juurde tagasi.

 

Kui oled vihane pereliikmete peale, vaata pere fotoalbumit ja meenuta toredaid üritusi ja hetki.

 

Istu tugitooli ja küsi oma sisemiselt lapselt: “Noh, väike ( oma nimi), mida sina tahaksid praegu teha?” Kuula vastus ära ja täida oma sisemise lapse soov. Tavaliselt on see midagi väga lihtsat ja toredat. Täites oma sisemise lapse armastuse ämbrit, Sa ei reageeri igapäevaelu ebameeldivatele olukordadele enam nii valuliselt.

 

MIS SIIS JUHTUB, KUI EIRAD NEGATIIVSEID EMOTSIOONE

 

Kujutle poid hulpimas lainetel. See on piltlikult ebameeldiv emotsioon. Sa surud selle poi vee alla (sööd ebatervislikku toitu, vaatad mitu tundi järjest seebiseriaali või kolad netis, sööd liitri jäätist või jood pudeli veini…) kuid mingil hetkel Su käed väsivad ja poi kerkib omal jõul taas pinnale.

Negatiivne emotsioon on Sinu sõber ja GPS süsteem, mis ütleb: “Muuda mõtlemist! Sa liigud vales suunas!” Kui Sa emotsiooni ei teadvusta ja kurssi ei muuda, siis ta plumpsab valel ajal ja vales kohas pinnale ja Sa käitud ebaadekvaatselt – plahvatad pisiasjade peale.

 

EMOTSIOONI MAANDAMISE PROTSESS

 

“Mis on selle emotsiooni nimi, mida ma tunnen? (Kurbus, ärevus, hirm, pettumus…)

“Viha. Mina tunnen viha.”

“Kui tugev mu viha tunne praegu on, skaalal 0-10?”

“8”

“Ma tunnen seda viha täiega!” (Jälgi aistinguid kehas)

“Kuidas ma ennast nüüd tunnen skaalal 0-10?”

“2”

NB! Ära samastu emotsiooniga öeldes: “Mina OLEN vihane.” Nii on raskem emotsioon endast vabastada. Vaid: “Mina TUNNEN praegu viha energiat. Ma luban endal viha energia ära kogeda ja siis lasen ta vabaks. Tänan kogemuse eest! Viha asemel tahan kogeda…(näiteks) ..rõõmu. Mina valin rõõmu. “

 

SPIRITUAALSE ENESEHOOLITSUSE PÄEVIK

 

See harjutus on pärit life coach Michael Neilli raamatust: “Te võite saada kõik, mida tahate.” Et säiliks sisemine tasakaal, pea Spirituaalse Enesehoolitsuse Päevikut. Su hing vajab rõõmu toredatest tegevustest. Igaühe jaoks on need tegevused erinevad ja individuaalsed. Keda rõõmustab tikkimine, keda koogi küpsetamine, keda reisikirja lugemine.

– Kirjuta üles tegevused, mis ei võta päevas kaua aega, kuid teevad rinna rõõmsaks.

– Otsusta, et teed kasvõi ühe tegevuse iga päev enda ja oma sisemise lapse rõõmuks.

– Õhtuti märgi tabelisse selle tegevuse kõrvale linnuke või plussmärk, mida tegid.

– Jälgi missugune on Su enesetunne siis kui Sa ei võta aega enda jaoks ja missugune siis, kui võtad.

See enesejälgimise päevik aitab integreerida endasse oma emotsionaalsete vajaduste eest hoolitsemise harjumuse.